Aktualności

Najnowsze wpisy

15.10.2021

Enfree na Forum Energii i Klimatu Pracodawców Pomorza

15 października 2021 roku Arkadiusz Somnicki, Adam Wlizło z Enfree oraz Michał Sznycer z MGS LAW na spotkaniu zorganizowanym we współpracy z Forum Energii i Klimatu Pracodawcy Pomorza zmierzyli się z tematem istotnym dla większości polskich firm - odpowiadali na pytania przedsiębiorców, co tak na prawdę stoi za sytuacją na rynku energii, z czego biorą się takie, a nie inne ceny oraz czego możemy się spodziewać w przyszłości.

Czytaj dalej

11.10.2021

O cenach energii na Forum Energii i Klimatu Pracodawców Pomorza

Już 15 października 2021 roku Na Forum Energii i Klimatu Pracodawców Pomorza zmierzymy się z tematem jak najbardziej na czasie – cenami energii. Praktycznie każdego dnia media informują o gwałtownym wzroście cen energii. Jeszcze niedawno przedsiębiorcy płacili 300zł za każdą zużytą MWh energii. Obecnie stawki przekraczają poziom 500zł i choć są szokujące – niestety – coraz mniej dziwią.

Czytaj dalej

08.10.2021

Jak kryzys energetyczny zwiększył energetyczną świadomość przedsiębiorców?

Europejski kryzys energetyczny, który skutkuje najwyższym, historycznym poziomem cen, nie ułatwia podjęcia decyzji o zakupie energii i gazu na 2022 rok i lata kolejne. Trudne uwarunkowania rynkowe skłoniły wielu przedsiębiorców do uważnego spojrzenia na temat gospodarki energetycznej spółek.

Czytaj dalej

13.09.2021

W jakim stopniu wzrost cen energii i gazu przełoży się na ceny produktów i usług?

Zważywszy na szybujące ceny energii na rynku hurtowym, dla wielu polskich przedsiębiorców tegoroczna jesień będzie szczególnie bolesna. Spotykane niedawno ceny na poziomie 300zł/MWh są już dawno nieosiągalne - aktualnie sprzedawcy składają oferty sprzedaży energii na 2022 rok przewyższające 500zł/MWh

Czytaj dalej

13.09.2021

W Enfree wspieramy przedsiębiorców w zwiększeniu ich rentowności

W Enfree wspieramy przedsiębiorców w zwiększeniu ich rentowności poprzez realizację procesu kontraktacji energii elektrycznej i gazu ziemnego.

Naszym priorytetem jest zwiększenie potencjału negocjacyjnego firm w relacji ze sprzedawcami energii. Oferując wysokiej jakości usługi, dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z zakresu polityki cenowej, zarządzania ryzykiem oraz zakupu i sprzedaży energii. Wspólnie z klientami budujemy strategie zakupu energii i gazu, tworzymy najlepsze dla nich rozwiązania i co najważniejsze – negocjujemy ze sprzedawcami warunki sprzedaży mediów.

Dostarczamy również rozwiązania ukierunkowane na poprawę efektywności energetycznej oraz pomagamy naszym klientom zarządzać energią ze źródeł OZE.

Czytaj dalej

13.09.2021

Na rynku głośno o podwyżkach cen prądu. Nie wiesz, co zrobić?

Na rynku głośno o podwyżkach cen prądu. Wielu przedsiębiorców nie ma jeszcze zakontraktowanej energii na 2022 rok. Co zrobić w sytuacji drastycznych podwyżek cen? Zapraszamy do Enfree.

Czytaj dalej